2 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Wolontariusze przygotowali z tej okazji krótki występ dla uczniów klas I – III, zerówkowiczów oraz przedszkolaków. 
Święto przypada w dzień urodzin jednego z najbardziej lubianych przez dzieci, wielkiego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Celem przewodnim tego dnia jest rozpowszechnianie książek dla dzieci i promowanie czytania wśród młodzieży.
Na apelu dzieci wysłuchały krótkiego życiorysu Andersena, odpowiadały na zagadki dotyczące postaci bajkowych, wzięły udział w zabawie „Prawda czy fałsz?”. Na zakończenie występu odbył się pokaz mody, w którym Kopciuszek, Śnieżka, Ania z Zielonego Wzgórza, Pan Kleks, Kot w butach i Czerwony Kapturek zaprezentowali nowe trendy nie tylko w czytaniu, ale i w modzie.

Ależ było dziś słodko i pachnąco w naszej szkole! DZIEŃ MUFFINKI udał się znakomicie. A wszystko to za sprawą chętnych uczniów, którzy od rana przynosili do szkoły przepyszne, „własnoręcznie” pieczone babeczki. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz 
z opiekunami przygotowali stanowisko, gdzie uczniowie mogli popróbować tych wspaniałych słodkości. Babeczki wyglądały pięknie i rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w pieczenie muffinek. Podziękowanie kierujemy również do Rady Rodziców za wsparcie finansowe tej akcji.

W ramach Igrzysk Dzieci we wtorek (26.03.2019.) w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Andrychowie odbył się powiatowy etap zawodów w piłce siatkowej chłopców. 
Naszą szkołę reprezentowali: Oskar Biłko, Daniel Łęcki, Bartosz Mamcarczyk, Igor Mamcarczyk, Wojciech Nogala, Michał Studnicki, Oliwier Targosz, Szymon Wdowik, Filip Worytko, Piotr Woźnicki. Chłopcy stanęli do rywalizacji z zespołem gospodarzy (0:2), a także z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Wadowicach (0:2) oraz z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bachowicach (1:2). Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła IV miejsce w powiecie wadowickim.

„ ŚWIATOWY DZIEŃ WODY ” 
W związku z obchodami Światowego Dnia Wody 22 marca 2019, Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” organizuje zwiedzanie obiektów hydrotechnicznych oraz ośrodka zarybieniowego w Świnnej Porębie.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dniu dzisiejszym (21.03.2019) w Międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny".  Konkurs rozgrywany był w czterech kategoriach, które obejmują następujące klasy:

Żaczek

klasy 2 szkół podstawowych;

Maluch

klasy 3 i 4 szkół podstawowych;

Beniamin

klasy 5 i 6 szkół podstawowych;

Kadet

klasy 7 i 8 szkół podstawowych;


             Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Każdy uczestnik Konkursu w tym roku otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka.

Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tym konkursie. Aż 26 uczniów naszej szkoły spróbowało zmierzyć się z niełatwymi zadaniami. Najliczniejszą reprezentację miała klasa 5.

Dziękujemy za udział w tym konkursie i czekamy na dobre wyniki.

    

 

Podkategorie

Strona 1 z 19

© Szkoła Podstawowa im. Romana Jabłońskiego w Łękawicy
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation