Zadanie domowe na platformie

W momencie stworzenia zadania każdy uczeń dostaje powiadomienie o nowym zadaniu do wykonania na swoją skrzynkę email. Może od razu przystąpić do jego wykonania. Zazwyczaj każde zadanie ma wymaganą datę oddania, którą widać nad tytułem pracy.

 

Każda praca powinna być wykonana albo przy wykorzystaniu dokumentów Google albo poprzez dodanie linka albo dokumentu z komputera. Można to zrobić przez naciśnięcie przycisku “ Dodaj lub utwórz” .

 

 

Każda praca lub zadanie może być także komentowane przez ucznia. Uczeń może dodawać komentarze widoczny dla całej klasy lub prywatny, który będzie widoczny tylko dla niego oraz nauczyciela. 

W momencie kiedy praca jest gotowa, uczeń przekazuje pracę nauczycielowi naciskając przycisk “Oddaj”. 

Każdy uczeń posiada także listę zadań oraz wie jaki jest ich status. 

 

Łękawica 22.03.2020

„ Wobec wzrastającej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży. Przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 (Dz. U. poz. 410) Minister Edukacji Narodowej zdecydował o ograniczeniu - w terminie od 12 do 25 marca 2020 r. - działalności niektórych jednostek systemu oświaty. Nowelizacja ustawy z dnia 20.03.2020 przesuwa termin czasowego ograniczenia pracy szkół do 10.04.2020. Wobec braku możliwości określenia do jakiego momentu konieczne będzie utrzymanie ograniczeń w funkcjonowaniu szkół i placówek niezbędne jest przygotowanie rozwiązań umożliwiających szkołom i placówkom pracę w zmienionych warunkach kształcenia, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W rozporządzeniu zaproponowano rozwiązania, które umożliwią realizację procesu dydaktycznego.”

Minister Edukacji NarodowejDrodzy Rodzice !!!

Zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteście bardzo zaniepokojeni jak będziemy funkcjonować przez najbliższe tygodnie. Większość z Was ma już za sobą pierwsze doświadczenia, jak wygląda praca z uczniem na odległość. Niestety nie wszystkie są dobre. Docierają do nas rodzicielskie głosy świadczące jak wiele frustracji budzi wprowadzenie zdalnej nauki. Pragniemy zapewnić Państwa, że podejmiemy wszelkie działania aby przejść przez ten trudny czas w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, a tym jest dla NAS Nauczycieli dobro naszych uczniów. Dla nas jest to też sytuacja nadzwyczajna, tak naprawdę musimy się tego uczyć na bieżąco i zapewniam Państwa, że nic innego od 12 marca nie robimy, spędzamy mnóstwo czasu przed komputerami próbując znaleźć najlepsze rozwiązania, widzimy ograniczenia wynikające z możliwości sprzętowych, dostępu do internetu , poziomu rozwoju psychofizycznego uczniów, ale widzimy i doceniamy też dominującą role rodziców którzy, czy tego chcą czy nie stali się dyrektorami, matematykami, polonistami … i pozostałymi nauczycielami swojej mikro-domowej szkoły, to od Państwa poświęcenia i determinacji zależy czy Nasi i Wasi uczniowie będą chcieli współpracować i pracować z Nami (Rodzicami i Nauczycielami). Zdajemy sobie sprawę z tego że pracujecie zawodowo i Wasze możliwości są ograniczone, dlatego prosimy o ścisłą współpracę która do 25 marca będzie polegała głownie na udrożnienie kanałów komunikacyjnych pomiędzy Nauczycielami, Uczniami i Rodzicami, będziemy wysyłać wiadomości poprzez pocztę elektroniczną, Messengera, Skype, lub inne aplikację, prosimy o pomoc w ich instalacji. Postaramy się tak zorganizować pracę aby nie powodowała ona niepotrzebnych napięć. Stworzymy możliwości kontaktu i wymiany spostrzeżeń odnośnie tego co zaproponujemy Postaramy się wyważyć proporcję pomiędzy tym co dyktuje otoczenie, a tym, co dyktuje rozum.
Prosimy o cierpliwość, do 25 marca otrzymają Państwo dokładne informację dotyczące funkcjonowania szkoły, już w formie zdalnej, wyróbmy u swoich pociech nawyk sprawdzania poczty elektronicznej i innych komunikatorów i odpowiadania na wiadomości.

Pamiętajmy zostajemy w domach to jeden z najlepszych sposobów ochrony.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor Szkoły
mgr Sławomir Tatar

Każdy dzień przynosi nowe wydarzenia, a wiadomości, które do nas docierają uruchamiają całe spektrum uczuć i emocji. W rozmowie z dziećmi starajmy się mówić prawdę i opierać się na faktach. Możemy posiłkować się informacjami umieszczanymi na sprawdzonych stronach. Unikajmy przekazywania zasłyszanych, ale niepotwierdzonych treści z niepewnych źródeł. Nie ulegajmy sami fake newsom. Zadbajmy o siebie, dzieci i naszych bliskich.
📢📢📢Jeżeli nie wiecie, jak rozmawiać z dzieckiem o niepokojącej sytuacji związanej z koronawirusem polecamy Wam nasz ostatni wpis: https://rodzice.fdds.pl/…/jak-rozmawiac-z-dzieckiem-o-niep…/
Możecie też zadzwonić i porozmawiać o swoich rodzicielskich niepokojach.
Więcej informacji i kontakt online przez stronę https://800100100.pl/

Obraz może zawierać: tekst „800 100 100 Telefon dla Rodziców i Nauczycieli”

Podkategorie

Strona 1 z 47

© Szkoła Podstawowa im. Romana Jabłońskiego w Łękawicy
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation