Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dniu dzisiejszym (21.03.2019) w Międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny".  Konkurs rozgrywany był w czterech kategoriach, które obejmują następujące klasy:

Żaczek

klasy 2 szkół podstawowych;

Maluch

klasy 3 i 4 szkół podstawowych;

Beniamin

klasy 5 i 6 szkół podstawowych;

Kadet

klasy 7 i 8 szkół podstawowych;


             Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Każdy uczestnik Konkursu w tym roku otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka.

Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tym konkursie. Aż 26 uczniów naszej szkoły spróbowało zmierzyć się z niełatwymi zadaniami. Najliczniejszą reprezentację miała klasa 5.

Dziękujemy za udział w tym konkursie i czekamy na dobre wyniki.

    

 

© Szkoła Podstawowa im. Romana Jabłońskiego w Łękawicy
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation