Aktualności szkolne

27 November 2019
15 November 2019
14 November 2019
05 November 2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęło się od uczestnictwa we mszy świętej, która odbyła się w kościele pw. św Józefa Robotnika w Łękawicy. Po zakończonej mszy św. uczniowie, rodzice, nauczyciele udali się do szkoły. Pan Dyrektor przywitał wszystkich zebranych i przedstawił najważniejsze informacje dotyczące zmian w szkole. Podczas kiedy uczniowie odpoczywali, w szkole trwały remonty. Wszyscy mogli zauważyć nowe okna, parkiet w świetlicy czy kilka pomalowanych sal lekcyjnych. Kolejną zmianą jest sala komputerowa, w której uczniowie będą mogli korzystać z nowych komputerów.

Pan Dyrektor przypomniał o wydarzeniach, które miały miejsce 80 lat temu - o wybuchu II Wojny Światowej. Wszyscy uczcili poległych w II wojnie Światowej minutą ciszy. 

Następnie uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią panią Teresą Studnicką powitali nowy rok szkolny przedstawieniem. Uczniowie pięknie śpiewali i recytowali. Przywitali też pierwszoklasistów, dla których ten dzień był szczególny. 

Po zakończeniu uroczystości uczniowie poszli wraz z wychowawcami do swoich klas.

Uczniowie pomimo żalu, że wakacje już się skończyły, cieszyli się ze spotkań z koleżankami, kolegami i ich nauczycielami.

 

© Szkoła Podstawowa im. Romana Jabłońskiego w Łękawicy
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation