Aktualności szkolne

27 November 2019
15 November 2019
14 November 2019
05 November 2019

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. W naszej szkole (ŚDTM 2019) odbyła się 3 października 2019. Światowy dzień tabliczki mnożenia ma na celu zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

W naszej szkole wszyscy uczniowie klas IV - VIII przystąpili do krótkiego egzaminu z tabliczki mnożenia w zakresie 100. Uczniowie, którzy bezbłędnie wypełnili swoje testy otrzymali certyfikat, który zaświadcza, że uczeń/uczennica zdał/a pomyślnie egzamin z tabliczki mnożenia i uzyskał/a tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA podczas IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia - 4.10.2019.

Podsumowanie akcji miało miejsce na apelu na którym przedstawiono uzyskane wyniki poszczególnych klas.

I miejsce zajęła klasa VIII z wynikiem: 82% uczniów klasy to eksperci w tabliczce mnożenia

II miejsce - klasa V z wynikiem: 75%

III miejsce - klasa VI z wynikiem 69%

IV miejsce  - klasa VII z wynikiem 57%

V miejsce - klasa IV z wynikiem 56%

Dodatkowo wylosowani uczniowie (dwóch uczniów z każdej z klas) zmierzyli się z ustnym egzaminem z tabliczki mnożenia.