Wizyta Pana Antoniego Sadzikowskiego w naszej szkole

Dzień 28 luty to dzień, w którym zaproszony został do naszej szkoły Sołtys,  Pan Antoni Sadzikowski. Spotkał się z gronem pedagogicznym z p. Dyrektorem na czele oraz dziećmi klas I-III. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które Pan Sołtys bardzo chętnie udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Zebrani dowiedzieli się kim jest sołtys, na czym polega jego praca. Poznali specyfikę, plusy i minusy sprawowania tak ważnej i odpowiedzialnej funkcji. Nasz gość zdradził nam, co sprawia mu  największą satysfakcję, a co jest powodem zmartwień podczas pełnienia roli gospodarza wsi. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali ciekawostek związanych z historią naszej miejscowości i jej mieszkańcach.  Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały za miłe, przebiegające w przyjacielskiej atmosferze spotkanie, a Pan Sołtys obdarował zebranych słodkościami. Z pewnością ta lekcja na długo zapadnie w pamięci uczniów.

 

© Szkoła Podstawowa im. Romana Jabłońskiego w Łękawicy
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation