III edycja projektu JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ

W gminie Stryszów już po raz trzeci będzie realizowany projekt  „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”. Dzięki dotacji pozyskanej z Województwa Małopolskiego dzieci ze  szkół podstawowych w Stryszowie, Dąbrówce, Łękawicy i Zakrzowie wezmą udział w kursach nauki jazdy na nartach.   

Łącznie w projekcie zaplanowano udział 40 dzieci klas I-III.

Całkowity koszt projektu wynosi 40 384,40 zł, w tym dotacja WM wynosi 11  300 zł,  4 000,00 zł pokrywają rodzice dzieci,  a 25 084,40 zł dopłaci gmina Stryszów.

Kurs nauki jazdy na nartach będzie obejmował szkolenie w wymiarze 20 godzin zajęć dla każdej z grup, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów licencjonowanej szkoły narciarstwa. Projekt będzie prowadzony w ramach zajęć pozalekcyjnych w cyklu 5 wyjazdów dla każdej z grup do Stacji Narciarskiej Czarny Groń, Rzyki - Praciaki. Oprócz zajęć z instruktorem, w projekcie uwzględniono posiłki regeneracyjne dla uczestników kursów.

Nabycie umiejętności jazdy na nartach pozwoli dzieciom na aktywne spędzanie czasu wolnego, co w dobie Internetu, smartfonów i innych mediów jest szczególnie ważne dla poprawy zdrowia, kondycji i koordynacji ruchowej. Dzięki zdobytym umiejętnościom i wiedzy poprawi się bezpieczeństwo dzieci na stokach a także stworzone zostaną szanse dla rozwoju sportowych talentów. Projekt przyczyni się do popularyzacji dobrego nawyku jazdy w kasku, upowszechniania kultury licznej oraz promocji Małopolski  jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.

🏆Pasja do sportu i wytrwałość to kombinacja cech pomagających odnieść sukces.
Trwa sesja Radny Gminy a w jej trakcie Wójt przyznał coroczne stypendia sportowe za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym w 2020 roku dla najlepszych sportowców z terenu naszej Gminy. 💛
🚴‍♀️Maja Bednarz - Trial rowerowy
🤺Piotr Włodarczyk - Szermierka
🤺Paweł Włodarczyk - Szermierka
Stypendia będą wypłacane od lutego do grudnia. Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym sportowcom i życzymy wielu sukcesów wspaniałych występów i realizacji marzeń sportowych.
"Składamy na Państwa ręce serdeczne podziękowania za wybitne osiągnięcia sportowe. Gratuluję wielkiej charyzmy i ogromnej motywacji, dzięki której osiągacie znakomite wyniki na kolejnych zawodach. Proszę o przyjęcie życzeń kolejnych, znakomitych dokonań, które zaowocują najwyższymi stopniami podium. Dziękujemy za piękne reprezentowanie Gminy Stryszów oraz jej promocję." powiedział wójt Szymon Duman
 
 
 
 
źródło:
https://www.facebook.com/gminastryszow/posts/3819969688078677

Pierwszy dzień projektu "Nauka i popularyzacja narciarstwa zjazdowego" realizowanego przez Stowarzyszenie ALPS i Wójta Gminy Stryszów dla uczniów Naszej Szkoły, wspaniałe słońce, letnia temperatura, doskonałe humory, nauka i zabawa dla grupy dwudziestu uczniów w stacji Małe Ciche.

Drugi dzień projektu "Nauka i popularyzacja narciarstwa zjazdowego" realizowanego przez Stowarzyszenie ALPS i Wójta Gminy Stryszów dla uczniów Naszej Szkoły, jeszcze piękniejszy, warunki doskonałe, wszyscy proszą o więcej, niestety to tylko dwa dni, żal wracać, nowa grupa narciarzy z klasy czwartej gotowa do samodzielnej jazdy na stoku. Dziękujemy za wspólną pracę, dobre humory i i zdyscyplinowanie na stoku. Pani Patrycji dziękujemy za kawał dobrej roboty wykonanej na stoku. Do zobaczenia na stoku.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Stryszów Panu Szymonowi Dumanowi za wsparcie projektu a Zarządowi Stowarzyszenia ALPS Wadowice za przygotowanie i przeprowadzenie projektu.

 

 

Podkategorie

Strona 1 z 61

© Szkoła Podstawowa im. Romana Jabłońskiego w Łękawicy
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation