Dzień Patrona

Dnia 28.10.2021 r. w naszej szkole był obchodzony Dzień Patrona. Z tej okazji klasa IV przygotowała apel na którym przedstawiła nam najważniejsze fakty z życia Romana Jabłońskiego. O godzinie 10.45 cała szkoła spotkała się na świetlicy, aby obejrzeć przedstawienie klasy IV. Uczniowie którzy przygotowali apel z ich wychowawczynią pokazali nam jak przebiegało życie patrona naszej szkoły. Przedstawienie zobrazowało jak ważnym człowiekiem dla szkoły w Łękawicy był Roman Jabłoński. Wszyscy zgromadzeni dowiedzieli się wielu rzeczy, które zostaną w ich pamięci.

Po inscenizacji pan dyrektor wręczył nagrody za konkurs o Romanie Jabłońskim oraz za dyktando o patronie szkoły, które odbyły się w ostatnim czasie.

Po zakończonych uroczystościach delegacja składająca się z Pana Dyrektora oraz członków szkolnego Pocztu Sztandarowego udała się do Wadowic, aby złożyć wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym nauczycieli ziemi wadowickiej, którzy zginęli w czasie działań wojennych. Wśród wymienionych na tablicy nazwisk znajduje się bowiem i Patron szkoły w Łękawicy.

K.T. 7

© Szkoła Podstawowa im. Romana Jabłońskiego w Łękawicy
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation